ТОП-10 спортивних подій: одинадцять запоріжців взяли курс на Ріо (ФОТО, ВІДЕО)

Головна подія тижня, що минає, – від’їзд національної олімпійської збірної до Бразилії, де невдовзі стартує Олімпіада-2016

ТОП-10 спортивних подій: одинадцять запо…

Насиченими останні сім днів були й для тих, хто поки ще не змагатиметься за олімпійські медалі. Зокрема, відзначились запорізькі боксери, дзюдоїсти та представники водних видів. Про все найцікавіше у запорізькому спорті за цей час – у традиційному ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Українці урочисто провели національну олімпійську збірну до Ріо-де-Жанейро. Проводи влаштували на Софіївській площі у Києві. На головні змагання чотириріччя відправилось 205 українців, які змагатимуться у 27 видах спорту. Запорізьку область представлять 11 спортсменів, замість очікуваних 12-ти. До Ріо-де-Жанейро не поїде борець вільного стилю Павло Олійник, який нині виступає у подвійному заліку за Запорізьку і Хмельницьку області. Свою ліцензію спортсмен завоював на чемпіонаті світу у Лас-Вегасі ще торік. Однак, путівка була не іменною, тож наставники віддали перевагу киянину Валерію Андрійцеву, який був сильнішим за результатом особистих зустрічей. Запоріжці ж, які змагатимуться у Ріо, мають гарний стимул до перемоги - обласна влада передбачила на преміювання призерів два мільйони гривень. Олімпіада-2016 стартує 5 серпня.

Головна подія тижня, що минає – від’їзд національної олімпійської збірної до Бразилії, де невдовзі стартує Олімпіада-2016 - фото 1

2. Українські легкоатлети відзначились на угорських доріжках. Збірна України взяла участь у міжнародних змаганнях István Gyulai Memorial. Додому везуть три нагороди. Внесок у національну скарбничку зробила і запоріжанка Анастасія Ткачук. Свою коронну дистанцію 800 м наша бігунка здолала з результатом 2.01,66 хвилини. Це принесло Ткачук бронзу медаль.

3. В італійському Больцано змагалися стрибуни у воду. Вихованець запорізької СДЮШОР "Мотор січ" Євген Науменко повертається з п’ятого етапу престижної світової серії Гран-прі не з порожніми руками. Наш земляк вдало виступив у парі з Софією Люлько у міксті на вишці 10 м. Український дует здобув бронзу, пропустивши вперед стрибунів зі США та Італії. Ще одну бронзу у скарбничку української збірної поклала луганчанка Анастасія Недобєга, показавши третій результат на трампліні 3 м.

4. Польське місто Гдиня приймало Кубок Європи з дзюдо серед юніорів. Змагалися 26 команд, у складі української збірної у категорії до 100 кг виступав запоріжець Олексій Лисенко. У стартовій зустрічі наш земляк переміг португальця, у наступній – німця. А от фінальний суперник виявився Олексію "не по зубам". У боротьбі за золото програв Сімеону Катаріні із Нідерландів. Тож Лисенко задовольнився сріблом. Ще одна запоріжанка Марія Скора на цих стартах провела лише один поєдинок, нажаль, програла. Загалом же національна збірна України має два золота , срібло і дві бронзи, у загальнокомандному заліку – стала четвертою.

5. Національна збірна повернулася з юніорського чемпіонату Європи з веслування, що приймала Болгарія. Скарбничку української команди вдалося поповнити і запоріжцю Дмитру Кряжу за виступ у складі каное-четвірки на дистанції 500 м. Разом з львів’янином Тарасом Мазовським, дніпровцем Денисом Філатовим та спортсменом із Дубного Андрієм Шкарнегою Дмитро Кряж фінішував з результатом 1.43,304 хвилини. Це принесло українському квартету бронзову нагороду. Всього ж у скарбничці збірної більше десяти нагород різного ґатунку.

6. Грузинський ринг став переможним для запорізького боксера. У Батумі відбувся міжнародний турнір з боксу, де виявляли сильнішого спортсмени з п’яти країн. Вихованець запорізького БК "Бойові рукавички" у вазі до 60 кг впевнено дійшов до півфіналу, де переміг господаря рингу – грузина. У фіналі ж довелось зустрітись із принциповим суперником по своїй національній збірній – боксером з Івано-Франківська. Перемога технічним нокаутом була за Станіславом Батієм. Тож "золото" турніру здобув запоріжець.

7. Ще один боксерський турнір, але вже всеукраїнський і серед молоді, приймав Хмельницький. Змагання пам'яті Євгена Кужельного слугували першим етапом відбору до молодіжної збірної України. Участь у турнірі взяли більше ста боксерів з 12 областей, серед них і четверо запоріжців. До фіналу дійшов лише один наш земляк – Станіслав Степанов, який виступав у вазі 64 кг. У "золотому" поєдинку зустрівся з львів’янином Дмитром Пресняковим. Нажаль, довести зустріч до переможного кінця запоріжцю не вдалося – поступився 1:2. Степанов має срібло, а також удостоївся спеціальної відзнаки "За волю до перемоги". Крім того, в основному складі молодіжної збірної України запоріжець у вересні змагатиметься за нагороди Міжнародного турніру класу "А" на призи Володимира Кличка. Ці змагання стануть другим етапом відбору для участі у молодіжному чемпіонаті світу у Санкт-Петербурзі, що стартує у листопаді.

8. "Металург Запоріжжя" вилітає з Кубку України після першого офіційного матчу у свої новітній історії, не зумівши в рамках 1/64 фіналу вдома переграти одеську "Жемчужину". Гості розпочали активно. Вже перша атака ознаменувалася взяттям воріт – забив зі штрафного удару Руслан Паламар. Після голу одесити господарювали на полі, у металургівців же мало що виходило в атаках. Вдруге вразити ворота запоріжців "Жемчужині" вдалося у другому таймі – на 63 хвилині відзначився Василь Курко. Лише під завісу матчу, на 89-ій хвилині, запоріжці спромоглися на гол престижу - з гри забив Артур Каськов, порадувавши близько двохтисячну публіку вболівальників. Тож 1:2 на користь "Жемчужини". Далі в 1/32 фіналу крокують гості з Одеси. Запоріжці ж зосередяться на чемпіонаті країни, де стартують 24 липня. Підопічні Іллі Близнюка відправляться до Херсону на зустріч з місцевим "Кристалом".

9. Запорізька збірна з академічного веслування "врожайно" попрацювала одразу на двох національних першостях у Києві – на чемпіонаті України серед молоді до 23 років та чемпіонаті України в неолімпійських класах. У молодіжних стартах чемпіонство святкували Владислав Крошка та Владислав Олонець у складі двійки парної легкої ваги, а також у парній четвірці легкої ваги разом Кирилом Десенком та Романом Кирилівським. Останній здобув срібло ще й в "легковісній" одиночці. Другими у двійці без рульового також стали Крошка у парі з Дмитром Федищевим. Медаль такого ж ґатунку, але в не олімпійських класах, цей дует має у двійці розпашній без рульового. В одиночці легкої ваги на цих змаганнях першою фінішувала Світлана Мартинова, другою Лариса Жулинська.

10. Запоріжець виграв всеукраїнський турнір з плавання на відкритій воді "TETERIV OPEN", котрий приймав Житомир. Змагання на річці Тетерів відбувалися вперше і зібрали близько 120 учасників категорії "Мастерс" віком 25-83 роки. Свої сили спробував і наш земляк Кирило Кривонос. Нагороди розіграли на двох дистанціях – 1500 м і 3000 м. Запоріжець фінішував першим у запливі на півтора кілометри і здобув золото змагань.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.