Щоденник "Української весни": 14 березня 1917 року

Українську революцію підтримав тогочасний бізнес - кооператори

Щоденник "Української весни": 14 березня…

Портал Depo продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

14 березня 1917 року до Києва з'їзжджаються представники кооперативного руху губернії. У приміщенні Педагогічного музею (на фото) вони проводять з'їзд, який став однією з перших масових українських акцій. Почесний голова з'зду - Михайло Грушевський, який щойно повернувся з заслання. Промова на з'їзді стала його першим публічним виступом після приїзду. У виступі він закликав українців не чекати, поки Росія дасть автономію, а здобувати її самим. Голова з'їзду - кооператор та фінансист Христофор Барановський.

З'їзд прийняв резолюцію з вимогами надання Україні автономії у складі демократично-федеративної Росії, постанови про публічне вживання української та повернення в Україну полонених галичан, що воювали у складі австрійської армії та були вивезені до Росії.

Попередній випуск: 13 березня 1917 року.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme