Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем

Нам так потрібні перемоги. І вони їх подарували. Саме запорізькі паралімпійці відкрили золотий медальний залік української збірної

Повернення героїв: Запорізькі паралімпій…

Вони не були на Запоріжжі два місяці. Стільки тривали збори, тренування й олімпіада. Повернулися справжніми героями, адже такого врожаю нагород запорізькі паралімпійці ще не збирали – одинадцять медалей на десятьох! До того ж саме запоріжці "благословили" нашу збірну на перемоги – перша золота медаль була покладена до паралімпійської скарбнички України запоріжанкою – дзюдоїсткою Інною Черняк. Інна до Запоріжжя ще не приїхала, її чекають тут в понеділок, 26 вересня. Тож поки не чула на рідній землі ані оплесків, ані вигуків: "Чемпіони!", "Вітаємо!", "Пишаємося вами!", якими 23 вересня на центральній площі міста зустріли своїх героїв запоріжці.

Нам так потрібні перемоги. І вони подарували їх нам. Саме запорізькі паралімпійці відкрили золотий медальний залік української збірної - фото 1

Нам так потрібні перемоги. І вони подарували їх нам. Саме запорізькі паралімпійці відкрили золотий медальний залік української збірної - фото 2

Нам так потрібні перемоги. І вони подарували їх нам. Саме запорізькі паралімпійці відкрили золотий медальний залік української збірної - фото 3

Герої були радісні, втомлені, дещо розгублені гарячою зустріччю, занадто скромні, як здалося порталу Depo.Запоріжжя. Хто не приховував гордісті за перемоги, так це тренери. Що ж, в них є всі підстави пишатися своїми вихованцями і своєї роботою.   

Тренер з настільного тенісу Валентина Пачина багато років виховує дітей з фізичними вадами. Саме їй завдячують золотими медалями Паралімпіади Михайло Попов та Максим Ніколенко, які вибороли їх у змаганнях з настільного тенісу у командному заліку серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату. Валентина пам’ятає кожен крок своїх вихованців до перемоги. Із собою вона принесла світлину, де майбутній чемпіон Михайло Попов ще одинадцятирічний – зовсім маленький, але міцно тримає обома руками грамоту за перше місце на змаганнях.

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 1

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 2

"Мішу його тато привів. Максима внук мій загітував зайнятися настільним тенісом. На всіх змаганнях вони у мене завжди посідали призові місця. Після Лондона мені так захотілося, щоб вони стояли під нашим національним прапором і звучав Гімн України, і я нарешті дочекалася цього щасливого моменту. Слідкувала за олімпіадою по телевізору, і не спала, і плакала. Переживала, як тренер і як мати, бо вони до мене прийшли дітьми", - розповідає Валентина Пачина, і показує фотографію:"Ось, на фотознімку Міша, у середині, ще зовсім маленький".

Валентина Пачина продовжує тренувати дітей із фізичними вадами, сподівається, що й вони також будуть чемпіонами. “Зараз продовжую тренувати. У мене п’ятеро вихованців. Дуже здібні. Будуть новими чемпіонами, у нас уже є третє місце по Україні”, - каже Валентина.

Самі тенісисти-чемпіони наразі мріють про відпочинок. Розуміють його по-різному. Вони зовсім не схожі характерами. Навіть трохи дивно, що виступають разом, напевно, доповнюють один одного. Усміхнений Михайло, який більше за все скучив за смаколиками мами і дружини. “Радію, що нарешті вдома. Хочу відпочити та домашніх страв. Моя жінка добре готує, і мама також. Все смачно. Так що не пропаду”, - жартома каже чемпіон.

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 3

Та зібраний, серйозний Максим:  “Дуже радий прийому, вражає. Дякую землякам-запоріжцям. Вдома хочу побути на одинці з Богом, щоб мати духовний та тілесний відпочинок. Олімпійське золото, воно дуже тяжке, і це є сукупність багатьох чинників, на які ми завжди маємо зважати, щоб досягти успіху”. Після олімпіади хлопець продовжить навчання у богословському вузі. Мріє стати пастором. Де, ще не визначився, але спортом продовжить займатися і сподівається, що ця паралімпійська нагорода неостаннє його золото.

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 2

Ще одна героїня Паралімпіади Марина Вербова. Це був олімпійський дебют дівчини. І відразу – медаль. Поки що бронзова. Але Марина впевнена, що її головні перемоги попереду. “Бронза – п’ятдесят метрів на спині плавання. Це моя перша бронза, перша олімпіада. Тренував Олег Геннадієвич Удалов. Шість років. Була чемпіонкою і призеркою Європи. А це моя перша палалімпіада. Запоріжжя – рідне! Скучила за містом. А ще не терпиться посмакувати домашніми стравами, які готує моя мама. Хочу її борщу та картопляне пюре”, - поділилася Марина.

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 5

Впевнений, що його головні перемоги попереду, й легкоатлет срібний призер Паралімпіади зі штовхання ядра Микола Діброва. Золото він збирається здобути вже за чотири роки – в Японії.  "Мені тільки двадцять років. Перемога стала можливою, завдяки моїм тренерам Тамарі Володимирівні Едішерашвілі та Вірі Вікторівні Жир. Звісно, поїду у Токіо і зроблю золото", - запевняє хлопець.

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 3

Не втрачає оптимізму і запоріжанка Раїса Топоркова. Вона не змогла здобути нагороди на змаганнях з пауерліфтингу, проте впевнена, що за чотири роки в Токіо їй посміхнеться вдача. "Я не дуже добре виступила цього разу. Не задоволена. На те були певні причини, про які не хочу говорити. Дай, Боже, якщо все буде добре, поїду в Токіо. Мій тренер Сергій Михайлович Кумейко – на олімпіаді підтримував мене, заспокоював, щоб я не переймалася через поразку", - каже Раїса. Спортсменка теж скучила за борщами в далекій Бразилії, навіть готова готувати їх власноруч. "Якщо чесно, я не люблю куховарити, а приїду додому, наварю собі борщу з м’ясом і наїмся", - поділися Раїса "найближчими планами".

Повернення героїв: Запорізькі паралімпійці розповіли, як скучили за мамами, містом і борщем - фото 7

Тим часом у Запоріжжі готуються до вшанування героїв. Воно відбудеться в понеділок, 26 вересня, в облдержадміністрації. Тут збереться вже вся запорізька "блискуча десятка". Обласна влада обіцяє гідно нагородити спортсменів – 2 млн. грн. уже виділили з обласного бюджету на преміювання олімпійців і паралімпійців. Правда, спортивні чиновники кажуть, що ще "не розробили механізм преміювання, тож гроші віддадуть згодом".   

Нам так потрібні перемоги. І вони подарували їх нам. Саме запорізькі паралімпійці відкрили золотий медальний залік української збірної - фото 11

Нагадаємо, на Паралімпіаді в Ріо серед запоріжців медалі також здобули Марина Помазан – срібло на змаганнях з легкої атлетики і Вікторія Савцова – три срібла і одну бронзу на змаганнях з плавання. Загалом, у запорізької команди три золотих, п’ять срібних і дві бронзові медалі. На всіх же українці здобули 117 нагород. З них найвищого ґатунку  - 41, срібних - 37, бронзових – 39. Цей результат приніс Україні третє місце у медальному заліку і став найкращим за всі роки участі команди у Паралімпійських іграх.

 

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme